Jak ošetřovat proleženiny

 

Čistá rána nastartuje léčbu,
vhodná kosmetika ji jen podpoří

Proleženiny jsou velmi často hluboké rány. S ohledem na to je potřeba volit i vhodné krytí, které ránu vyplní. Správně nastartovaná léčba vždy začíná u důkladného vyčištění rány. Nejprve poté může následovat samotný proces hojení. Více informací o léčbě najdete v sekci fáze hojení.

Namáhané pokožce prospívají také jemné masáže a aplikace ochranných krémů. Kosmetika od značky Menalind Professional vám svým barevným provedením usnadňuje orientaci při výběru správného produktu. Modrá řada je určena pro prvotní očištění namáhané pokožky, výrobky růžové řady slouží k její ochraně a žlutá řada napomáhá ke zvlhčování a ozdravení pokožky.

 

Při léčbě je důležité polohování a strava pacienta

Základem léčby proleženin je odstranění, nebo alespoň zmírnění příčin, které toto onemocnění vyvolaly. Je nezbytné, aby byl po celou dobu snížen tlak na ránu a zůstalo to tak až do úplného zhojení tkáně. Tohoto stavu efektivně docílíme polohováním – jednu polohu by nemocný neměl zaujímat déle než 2 hodiny. K urychlení léčby přispívá také správné stravování pacienta. Více informací o prevenci a polohování.